ERZ-E14A201
Mfr.Part #
ERZ-E14A201
Datasheet
ERZ-E14A201
Description
VARISTOR 200V 10KA DISC 16.5MM
Stock
2025
Capacitance @ Frequency :
1300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
140J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 16.5mm
Varistor Voltage (Max) :
225 V
Varistor Voltage (Min) :
185 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V
Datasheets
ERZ-E14A201
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD